esmaspäev, 14. aprill 2025

Can't keep calm, we're going to Las Vegas. Ootamatu sakura

 











Mis võiks olla mõnusam kui äratus kell 4:30 hommikul? Väga palju asju, aga üles me tõusime ja kell 5:15 olime lennujaamas. Ja kuna ma sain ... trummipõrin ... online'is check-in’i teha, siis ei olnud muud kui otse turvakontroli.

Turvakontroll oli üllatavalt sujuv, väravani jõudmine samuti.  Lend oli välja müüdud ja väravatöötaja hakkas käsipagasit tähistama, et see hoidu panna. Aga selle asemel, et need kohvrid reisijatele kaasa anda, et nad need lennuki kõrvale jätaks, nad lihtsalt… jätsid need väravasse hunnikusse. Kui kõik reisijad olid juba bussi saanud, avastasid nad äkitselt ilmselt selle kohvrilao. Ja nii nad neid ükshaaval bussi hakkasid tooma ja omanikke otsima.

Lend Kopenhaagenisse? Täiesti sündmustevaene. Tõeline rõõm. Eriti kuna meid ootas ees kuue tunni pikkune ümberistumine ja meil oli kindel plaan: brunch.

Panime oma kotid lennujaama kappi ja suundusime linna. Loomulikult olin ma juba varem välja vaadanud parima hommikusöögikoha (nagu üks normaalne inimene ikka). Jõudsime sinna viis minutit enne avamist – väga hea otsus, sest vaid mõni minut hiljem tekkis ukse taha umbes 20-pealine näljaste kopenhaagenlaste järjekord.

Aga ootamine tasus end ära. Sõime maailma kõige kallimat grilljuustuvõileiba ja keedumuna juuretisekukliga.

Järgmine peatus: Väike Merineitsi. Aga enne, kui temani jõudsime, sattusime täiesti ootamatult õitsvate kirsipuude parki – mere ääres ja pargis õitsesid puud täies hiilguses. Nägi välja nagu väike Jaapan, keset Skandinaaviat.

Seejärel tagasi lennujaama ning järgmised 8 tundi möödusid üllatavalt kiiresti. Järgmisel hetkel seisisimegi juba Bostoni immigratsioonijärjekorras. Kaks küsimust – ja valmis! Ei mingit küsimust klouni kohta, ei mingit soovi mu telefoni läbi kammida.

Bostoni lennujaamas jalutasin Starbucksisse nende uue kevadmenüüga tutvuma – lavendlit, kaerapiima ja hooajalist sära täie rauaga. Kuna olen varasemalt sattunud Starbucksis ka mingite täiesti veidrate jookide otsa, kus on topsis kuum piim suhkruga või midagi sarnast, küsisin baristalt, millistes jookides on ka päriselt kohv sees.

Tema: “Ei ole kohvi”
Mina: “Üheski?”
Tema: “Ei ole kofeiini”
Mina: “Mis on Lavender Cream Oatmilk Latte sees?”
Tema: “Ei ole kohvi”
Mina: “Ei mingit espressot?”
Tema: “Ei”
Mina: “…Võtan ühe cappuccino.”
Tema: “Nimi?”
Mina: “Gaili.”
Topsile läks kirja: Rayli.

Oodates vaatasin Starbucksi kodulehte. Ja mis seal kirjas oli? Loomulikult – Lavender Cream Oatmilk Latte sisaldab kahte espressoshotti.

Seejärel tuli kuue-tunnine lend Vegasesse. Need olid väga pikad kuus tundi. Istusin tagantpoolt kolmandas reas, täpselt lobisevate pardasaatjate kõrval, kes terve lennu arutasid pulmaplaane. Kõva häälega. Kuus. Tundi. Lisa siia veel pidev turbulents ja tulemuseks on midagi, mida saab kirjeldada ainult kui väga pikka ja väga väsitavat lennureisi.

Lõpuks maandusime Vegases. Vedasime end hotelli ja saime oma toa võtmed. Sõitsime 16. korrusele ja ... meie tuba polnud… koristatud. Voodi oli segamini linade hunnik ja riiulil lebas passiiv-agressiivse sisekujunduse stiilis hunnik musta pesu.

Tagasi alla. Saime uue toa. Saime ka 25-dollarilise joogikupongi (väiksed võidud). Uues toas oli vähemalt voodi tehtud, aga muus osas polnud koristamisega siiski väga vaeva nähtud. Pool tundi hiljem selgus ka, et WC on umbes. Vahetasime pilke, vaatasime kella (23:00) ja otsustasime: sellega tegeleme homme.

Magasime samal hetkel kui pead patja puudutasid.

reede, 7. veebruar 2025

Here in London Town. Toit, udu ja migreen.
















Kõik, kes mind tunnevad, teavad, et planeerin oma reisid toidu ümber. Ükski vahemaa pole liiga pikk, kui siht on mingi hea toidukoht. Hea lugeja, kujuta ette mu üllatust, kui maandusime Londonis ja mul ei olnud õhtusöögikohta välja valitud. 

Jalutasime Notting Hilli tänavatel, kuni lõpuks maandusime ühes neist klassikalistest pubidest, mis on nimetatud mõne printsi järgi. Menüüst vaatasid vastu külmutatud avokaadodest valmistatud salat (noh, see külmutatud osa selgus alles siis kui taldrik lauda toodi) ja veiselihavõileib, kus võileiba oli ohtralt, aga liha pigem maitsestamiseks. Täiskõhutunne oli nagu oli, kuid tegime väikese jalutuskäigu Kensingtonis ja olime kell 10 õhtul tagasi hotellis ning 11-ks juba sügavas unes.

Reedel ärkasin kell 5 hommikul migreeniga, mis oleks suutnud väikese armee rivist välja lüüa. Võtsin kaks valuvaigistit, kuid peavalu ei andnud mingeid kadumismärke ka siis, kui kell 8 üles tõusime. Eelinfo korras: see migreen püsis minuga kuni varajase pealelõunani.

Aga migreen ei takistanud meie planeeritud toidutrippi. Hommikusöögiks suundusime ikoonilisse Duck & Waffle’isse, mis asub 40. korrusel ja pakub imelisi vaateid üle Londoni. Mina võtsin üleöö kaerahelbebrûlée – ainult, et kaerahelbeid ei suutnud ma sellest portsust tuvastada. Selle asemel sain karamellise kihiga chiapudingu, mis oli ausalt öeldes täiesti suurepärane.

Seejärel suundusime Tower Bridge’i juurde, mis on üks mu lemmiksildu (jah, mul on lemmiksillad). Natuke vaatamisväärsusi ja oligi aeg järgmise eine jaoks: Borough turult valisime crème brûlée ja vaarika sõõrikud. Mõlemad olid taaskord täiesti suurepärased. Hea, et hotell turu kõrval ei asunud – muidu oleks meie ülejäänud reisieelarve sinna letti jäänud.

Järgmisena oli plaanis London Eye vaateratas, aga kui nägime piletihinda (€50 per inimene), otsustasime, et see raha leiab kindlasti parema kasutuse. Selle asemel vaatasime Big Beni läbi Londoni igavese udu ja jalutasime Trafalgari väljakul, ning lõpetasime nuudliputkas, kus iga ports nuudleid valmistati külastajate silme ees käsitsi. Nuudlid olid imelised. Veiseliha? Ilmselt see osa veisest, mis paremates BBQ kohtades üle on jäänud.

Tagasiteel hotellile tegime veel paar peatust: Scott ostis pähkliküpsise ja mina Basque’i juustukoogi viilu. Mõlemad olid täiesti ideaalsed.