teisipäev, 30. aprill 2013

Kulebjaka


Tegin esimest korda kulebjakat :) Kogused said võrdlemisi tunde järgi, seega neid ma siia kirja panna ei oskagi. Kasutasin tavalist keeksivormi, sinna oli mugav kihte laduda.

Vaja läheb:
pool kilo lehttainast
keedetud riisi
hautatud kuskussi
hakitud spinatit
5 keedetud muna
hapukoort
kala
tilli
sidrunit
muna (määrimiseks) 


Jaota lehttainas kaheks (2/3 ja 1/3) ning rulli mõlemad tükid õhemaks. Pane suurem tükk vormi põhja ja külgedele, nii, et servadest pisut üle ulatuks. Kata põhi riisiga, seejärel poolega hapukoorest ning puista peale tilli. Sega kuskuss spinatiga ning laota pool hapukoore peale. Lõika munad piki pooleks ning lao samuti vormi. Vala peale ülejäänud kuskuss spinatiga ning silu ühtlaseks. Pane peale ülejäänud hapukoor. Kõige peale pane kala, puista üle hakitud tilliga ning maitsesta sidrunimahla ja soolaga.

Pane peale väiksem tükk tainast, suru servad kokku ning kui tainast on veel järel, tee mõned kaunistused piruka peale. Määri pealt munaga, tee kahvliga mõned augud, et kuum aer välja pääseks nin küpseta 200 kraadi juures ca 25 minutit.

Filmikuud märts ja aprill 2013

Safe Haven, režissöör Lasse Hallström
Oz the Great and Powerful, režissöör Sam Raimi
The Triplets of Belleville, režissöör Sylvain Chomet
Letters to Juliet, režissöör Gary Winick
Õnneteraapia / Silver Linings Playbook, režissöör David O. Russell
Murtud, režissöör Rufus Norris
New Yorgi varjus / The Place Beyond the Pines, režissöör Derek Cianfrance

Raamatukuu aprill 2013

Abby Glines - Fallen too far
Abby Glines - Never too far
Hille Karm - Taevas ja maa
Sarah Winman - Kui jumal oli jänes
Nicholas Sparks - Ööd Rodanthe'is
Mare Grau - Võõramaalane
Keskpärasest nõrgem raamat. Lisaks on mul kooliajast jäänud hoopis teine ettekujutus novellidest. Siin olid lihtsalt lühijutud. Ja kasutatud sõnastus oli kuidagi kummaline, näiteks "ehitustöölised limpsisid lõunapausiõlut"...
Tarvi Laamann - Minu Jamaica
Alternatiivsete pealkirjadena olid kindlasti kaalumisel ka "Minu Von Krahl" ja "Minu Bashment". Mingil müstilisel kombel jäi Jamaica peale.
Daniel Glattauer - hea põhjatuule vastu
Raamat on väga hea, aga toortõlke osas tahaks arvamust avaldada - ilukirjanduse tõlkimisel ei ole see endiselt hea mõte. Näiteks "Mit freundlichen Grüssen" vaste võiks eesti keeles olla kas "Tervitades" või "Parimate soovidega". Kindlasti mitte "Sõbralike tervitustega".
Daniel Glattauer -  kõik seitse lainet
Carlos Ruiz Zafón - Taeva vang
See oli jälle oodatult hea. Samas oli tegevus nii läbi põimunud kahe esimese raamatuga, et ma pidevalt tabasin end mõttelt, et ma olen seda ju juba lugenud :)
Daniel Glattauer - Igavesti sinu
Olev Remsu - Minu Neenetsimaa
Peale Hiina kevade raamatut ei olnud mu ootused eriti kõrged. Aga see raamat oli nii ootamatult vilets, et suutis mind sellega siiski üllatada. Mind häirisid ropendamine, kahtlasevõitu fantaasia ja kogu suhtumine teistesse inimestesse. Tõenäoliselt veel üht-teist.
Allan Retzky - Vanished in the Dunes

pühapäev, 28. aprill 2013

Colombiapärased juustukastmes kartulid (Colombian Cheesy Potatoes)


Kuigi ma kartulit suurt ei armasta (ja lisaks ei oska ma nendega kunagi midagi maitsvat peale hakata), siis erandiks on kevadine värske kartul. Sellel on alati kerge suvemaitse ja -tunne. Ja see sobib imehästi ka lihtsalt hapukoore ja murulaugu või hea heeringaga. Aga oma ümbermaailmaprojekti tarvis leidsin retsepti Colombia köögist (EKI eelistab Colombiat Kolumbiale, kuid mõlemad on õiged), kus kartulid on kaetud rohke juustu-koorekastmega.

Vaja läheb:
1 kilo värskeid kartuleid
25 gr võid
4 vart rohelist sibulat, hakitud
2 suurt tomatit, kooritud, hakitud ja seemned eemaldatud
200 ml koort
100 gr riivitud mozzarellat
soola
purustatud musta pipart


Keeda kartulid.

Samal ajal sulata madalal kuumusel või, lisa sibulad ning kuumuta ca 5 minutit. Lisa tomatid ning kuumuta veel 2-3 minutit aeg-ajalt segades. Vala hulka koor, lase keema tõusta. Lisa mozzarella ning sega kuni see on sulanud. Maitsesta soola ja pipraga.

Aseta kartulid serveerimisnõusse, vala peale kuum juustukaste ning serveeri kohe.


Retsept siit: The food and cooking of MEXICO, South America and the Caribbean

Köök: Colombia

reede, 26. aprill 2013

Coconut Bread - kookosesaiakesed


A-Z ümber maailma jätkub. Neid saiakesi õppisin kaks aastat tagasi Belize'is tegema ning nüüd proovisin esimest korda ka kodus teha. Eriti maitsvad on ahjusoojalt.


Ca 25 saia jaoks läheb vaja:
750 gr jahu
4 tl küpsetuspulbrit
1 muskaatpähkel või kardemoni (mina eelistan kardemoni)
3 tl kuivpärmi
1,5 purki kookoskoort (või värskeltpressitud kookospiima)
vaniljeekstrakti
2 muna
ca 200 gr. võid


Pane kaussi jahu, küpsetuspulber ja riivitud muskaatpähkel. Sega läbi, lisa pärm ning sega uuesti. Vala hulka kookoskoor ning vaniljeekstrakt. Sega kõik kokku. Lisa munad ja või. Sega läbi, väga ühtlaseks segu ajama ei pea.

Vormi ümmargused pallid, pane pannile ning vajuta lapikuks. Kui tainas jäi vedelam, siis tõsta lusikaga pannile. Kui soovid magusaid saiu, puista pisut küpsetussuhkrut peale. Küpseta ca 30-40 minutit, olenevalt saiakeste suurusest.

Köök: Belize


neljapäev, 25. aprill 2013

Läätse-aprikoosisupp


Mulle tundub pidevalt, et ma satun tegema koguaeg ühtesid ja samu toite, neid, mis valmivad kiirelt ning mille jaoks on koostisained kodus enamasti olemas. Ja, et ma ei satu piisavalt tihti erinevate maade köökidesse. Ja leidsin, et see viga tuleks parandada. Võtsin maailma maad tähestiku järgi ette ning otsustasin, et iga tähe juurest tuleb teha vähemalt ühest riigist kas mõni traditsiooniline taimetoit või magustoit/kook. Sellega sai alguse projekt "Taimetoiduga ümber maailma A-Z" / "Magus maailm A-Z". Kuna idee on siiski proovida uusi maitseid, siis varasemad läbiproovitud toidud loosi ei lähe :)

Alustasin ilusti algusest, A-tähe juurest ning Armeenia köögist. Aprikoosi-läätsesupi retsepti võtsin Nami-namist, aga kuna tulemus oli minu jaoks liiga jahune ja magus, siis kohandasin retsepti omale sobivamaks.

Vaja läheb:
1 tl oliiviõli
pool sibulat, hakitud
1 porgand, kooritud ja tükeldatud
1 sl jahvatatud vürtsköömneid
2 dl punaseid läätsesid
0,5 l vett
40 g pehmeid kuivatatud aprikoose, hakitud
soola
purustatud musta pipart
poole sidruni mahk

Kuumuta potis õli. Lisa sibulad ja porgandid ning kuumuta keskmisel kuumusel 5 minutit. Lisa vürtsköömned, sega. Alanda kuumust, kata pott kaanega ning hauta aedvilju veel umbes 5 minutit.

Lisa läätsed ja vala potti nii palju vett, et läätsed oleksid kaetud. Kuumuta keemiseni, siis alanda kuumust ja hauta tasasel tulel 20 minutit, kuni läätsed ja porgandid on pehmed. Vajadusel lisa vahepeal veel vett.

Tõsta pott tulelt, lisa aprikoosid, sidrunimahl ja ülejäänud vesi. Maitsesta soola ja pipraga. Püreest supp ühtlaseks ning serveeri kuumalt.

Köök: Armeenia

Brokolisupp sinihallitusjuustuga


Kevadel tahaks midagi kergemat - suppe ja salateid. Ja siis tahaks, et nad kiirelt valmiksid ja tervislikud oleksid. Ja maitsvad. See supp on kõike seda. Imehea.

Vaja läheb:

1 suur sibul, hakitud
1 sl oliiviõli
1 kartul või porgand, kooritud ja tükeldatud
1 l köögiviljapuljongit
300 gr brokolit
100 gr tugevamaitselist sinihallitusjuustu
soola
värskelt purustatud musta pipart

Hauta sibulat ca 5 minutit oliiviõlis, kuni see veidi pehmeneb. Lisa kartul või porgand ning puljong. Kuumuta keemiseni ning keeda umbes 10 minutit, kuni köögivili on pehme. Lisa hakitud brokoli ning keeda 3-4 minutit, kuni brokoli on pehme, aga ikka veel heleroheline. Lisa pool sinihallitusjuustust ning püreesta supp ühtlaseks.
 
Maitsesta soola ja pipraga, jaota kaussidesse ning puista peale ülejäänud sinihallitusjuust.

Retsepti võtsin Nami-namist (porgandiga täiendasin ise, sest mu viis talvekartulit olid otsas:))

teisipäev, 23. aprill 2013

Kohupiimakoogikesed


Ma tahtsin midagi küpsetada. Kohupiimast. Ilma jahu ja võita. Et oleks selline kerge hommikune suutäis :) Tõin poest purgi õunapüreed ja tegin muffinivormides pisikesed kohupiimakoogikesed.

Vaja läheb:
200 gr kohupiima (suurema rasvaprotsendiga)
300 gr õunapüreed
1 spl jahu
1 muna
1 dl marju (näiteks mustsõstraid)
võid vormide määrimiseks 


Sega kohupiim, õunapüree, muna ja jahu ühtlaseks. Lisa marjad ning sega ettevaatlikult veel korra läbi.

Määri muffinivormid võiga ning jaota kohupiimasegu vormidesse. Küpseta 180 kraadi juures ca 25 minutit, kuni koogikesed on kuldkollast tooni. Pabervorme ei ole mõtet kasutada, sest sealt saab koogid hiljem palju suurema vaevaga kätte.

laupäev, 20. aprill 2013

Kõrvitsa-vahtrasiirupipannkoogid


Kes armastab minumoodi nii kõrvitsat, vahtrasiirupit kui pannkooke, siis need pannkoogid on täiesti ideaalne kombinatsioon nii nädalavahetuse hommikusöögiks kui ka pealelõunaseks magustoiduks. Suussulavad kergelt vürtsikad rohke kõrvitsaga pannkoogid on kaetud samamoodi vürtsika vahtrasiirupi-kõrvitsakastmega. 


Vürtsisegu jaoks läheb vaja:
1/2 spl küpsetuspulbrit
1/2 tl jahvatatud ingverit
1/2 tl jahvatatud kaneeli
1/2 tl värskelt riivitud muskaati
jahvatatud nelki

Pannkookide jaoks läheb vaja:
100 grammi kõrvitsapüreed
180 grammi jahu
1 spl tuhksuhkrut
1/4 tl küpsetuspulbrit
soola
200 ml hapupiima
1 suur muna, lahti klopitud
2 spl sulatatud võid, lisaks veidi praadimiseks
1 spl vahtrasiirupit

Vahtrasiirupi-kõrvitsakastme jaoks läheb vaja:
100 grammi kõrvitsapüreed
100 ml vahtrasiirupit 


Esmalt sega kokku kõik koostisained vürtsisegu jaoks.

Valmista ette pannkoogitainas. Sega suures kausis jahu, suhkur, küpsetuspulber, pool vürtsisegust ja sool. Teises nõus sega kokku hapupiim, muna ja sulatatud või. Lisa vahtrasiirup ja kõrvitsapüree. Vala kõrvitsasegu jahu hulka ning sega ühtlaseks paksemaks tainaks. Jäta seisma. 


Kuni tainas seisab, valmista kaste. Selleks vala vahtrasiirup väiksesse potti, lisa kõrvitsapüree ja ülejäänud vürtsisegu. Kuumuta pidevalt segades kuni oled saanud siirupise kastme.

Pannkookide praadimiseks kuumuta pann, määri võiga ning prae keskmisel kuumusel lusikapannkoogid mõlemalt poolt kuldpruuniks. Soovi korral võid valmis pannkooke kuni serveerimiseni ahjus soojas hoida.

Söö kuumalt rohke kastmega :)

Retsept on Denis Cotteri taimetoiduraamatust "for the love of food" ning sisaldas originaalis veel ka apelsinivahukoort ja kreeka pähkleid, kuid pannkoogid maitsesid ka ilma selleta imehead. 


reede, 19. aprill 2013

Pizza kikerhernepõhjal


Tavapärasest pisut tervislikum (nisujahuvaba) variant pizzast.

Põhja jaoks läheb vaja:
3/4 klaasi kikerhernejahu
1/2 klaasi vett
soola
ürte
praadimiseks õli

Katte jaoks lähev vaja meelepäraseid komponente :) 


Sega jahu, vesi, sool ja ürdid ühtlaseks tainaks ning jäta 15 minutiks seisma. Kuumuta seejärel pannil 1 supilusikatäis õli ning olenevalt panni suurusest vala kas pool tainast või kõik pannile praadima. Küpseta keskmisel kuumusel mõni minut. Enne ümberkeeramist vala pealmisele poolele teine supilusikatäis õli. Prae ka teiselt poolt kuldpruuniks.

Tõsta põhi või põhjad ahjuplaadile, kata tomatikastme, mozzarella või sinihallitusjuustu (siniihallitusjuust on mõnusam, annab rohkem maitset), praetud suvikõrvitsaviilude, šampinjonide või muu meelepärasega ning küpseta ahjus kuuma grilli all ca 10 minutit, kuni juust on kuldpruun.

Söö kuumalt.


neljapäev, 18. aprill 2013

1001 ööd - halvaakreem


See ülimagus, rikkalik ja nii lihtne magustoit on Türgi idee crème bruléest, ainult, et valmib ilma munadeta ning kordades vähema vaevaga. Ja on ka kordades magusam. Idee võtsin Taste of Beirutist ja lisasin juurde lusikatäie roosivett, mis tegi sellest minu meelest veel eriti araabiamaitselise magustoidu.

Vaja läheb:
300 grammi halvaad
pool klaasi piima või koort
poole sidruni mahl
1 tl roosivett
pähkleid 


Pane halvaa blenderisse, lisa piim, sidrunimahl ja roosivesi ning püreesta ühtlaseks. Vala väiksesse ahjuvormi, puista peale pähkleid ning küpseta 225 kraadi juures ca 10 minutit kuni kreemil on kuldpruun jume. Söö soojalt või määri jahtunult saiale.

pühapäev, 14. aprill 2013

Pavlova rabarbrikreemiga


Ma armastan pavlovat. Vähe on kooke, mis on nii "koogilikud" :) Ilus, magus, krõbe, kreemine, vahune. Tõeliselt maitsev suutäis ükskõik, mis aastaajal ja kohas lõuna lõpetuseks tassi kohvi kõrvale. Ja eriti meeldib mulle see väljast krõbe ja seest pehme variant. Tavaliselt teen ma pavlovat siis kui ma tiramisutki teen, sest viimasest jääb alati rida munavalgeid üle. Aga kuna ma seekord tegin pavlovat esimese valikuna ja tiramisu ei jõudnudki menüüsse, siis oli vaja rakendus leida hoopis munakollastele. Kuigi tavapäraselt kaetakse pavlova vahukoorega, siis otsustasin seekord proovida hoopis vanillikreemiga varianti. Et kook siiski üleliia magus ei tuleks, lisasin kreemi sisse ka rabarbrit. Ja kõige peale vahukoort. Ja see kõik tuli välja lihtsalt imemaitsev.


Besee jaoks läheb vaja:
4 toasooja munavalget
pisut soola
225 gr suhkrut
2 tl maisitärklist
paar tilka vanilliekstrakti
1 tl valget veiniäädikat

Kreemi jaoks läheb vaja:
2 klaasi piima
3 munakollast
pool klaasi tuhksuhkrut
1 vanillikaun
3-4 spl maisitärklist
2/3 klaasi haput rabarbrimoosi

Lisaks:
vahukoort
riivitud sidrunikoort 


Kuumuta ahi 170 kraadini.

Klopi munavalged vähese soolaga üsna tugevaks vahuks. Lisa kolmes jaos suhkur ning vahusta, kuni saad tugeva läikiva vahu. Puista peale maisitärklis, äädikas ja vanill ning sega ettevaatlikult läbi. Kalla munavalgevaht küpsetuspaberile ning silu pealt ning külgedelt ühtlaseks ning ringikujuliseks.

Pane ahju ning alanda koheselt ahju kuumust 140 kraadini. Küpseta 1 tund ning lase beseel ahjus jahtuda.

Kreemi jaoks vahusta munakollased suhkruga ning sega hulka maisitärklis. Vala piim potti, pista sisse vanillikaun ning lase piimal keema tõusta. Tõsta piim tulelt, vala pidevalt segades hulka munavaht ning tõsta pott tagasi pliidile. Lase pidevalt segades madalal kuumusel keeda kuni kreem on soovitud paksuse saavutanud (5-8 minutit). Võta vanillikaun välja, eemalda seemned ning sega need kreemi hulka. Tõsta pott pliidilt ning jäta jahtuma. Sega rabarbrimoos kergelt jahtunud kreemi hulka.

Kui nii besee kui kreem on maha jahtunud, tõsta besee serveerimisalusele, kata kreemiga ja seejärel vahukoorega, puista peale pisut riivitud sidrunikoort ning hoia kuni serveerimiseni jahedas.

Gnocchi kooreses sidrunikastmes


Lõuna ajal vaatas mulle külmkapist vastu poolik pakk gnocchit. Kuna esimene pool pakki sai eile tomatikastmesse pistetud ja mulle meenus kui ammu ma polnud sidrunipastat söönud, siis otsisin lisaks välja sidruni, vahukoore, basiiliku, parmesani ja võtsin vanillikreemiks saamist ootavate munakollaste juurest ühe ära :)

Vaja läheb:
ca 200 grammi gnocchit
1 munakollane
50 ml vahukoort
2 spl riivitud parmesani
1 sidruni riivitud koor
basiilikut


Keeda gnocchi vastavalt pakil olevale juhisele. Samal ajal sega kokku kaste: muna, sidrunikoor, hakitud basiilik, parmesan ja vahukoor. Kurna gnocchi ning sega kohe kastmega läbi. Serveeri kuumalt. 


laupäev, 13. aprill 2013

Gnocchi tomatikastmes köögiviljadega


Ja menüü on jätkuvalt tomatine :) Ostsin üle pika aja gnocchit (ma pole suurem asi kartulisõber, seega satub ka gnocchit mu kööki kahetsusväärselt harva, sest poes on saadaval vaid kartuliomi ning ise kipun ma liiga laisk olema, et neid näiteks kõrvitsast teha) ja kuigi algul oli plaanis neid lihtsalt või ja sidruniga süüa, siis külmkapis suvikõrvitsat ja tomatit nähes, langes valik siiski selle tervislikuma versiooni kasuks :)

Vaja läheb:
ca 300 grammi gnocchit, keedetud vastavalt pakil olevale juhisele
2 tomatit, tükeldatud
1 sibul, kooritud ja tükeldatud
1 ilma kuhjata tl vürtsköömneid
pipart
soola, soovi korral
1 dl vett
õli praadimiseks
pool suvikõrvitsat, kooritud, tükeldatud ja kergelt läbi praetud

Püreesta tomatit, sibul ja maitseained ühtlaseks. Kuumuta pannil õli. Vala tomatipüree ja vesi pannile ning hauta aeg-ajalt segades kuni kaste on paksenenud. Sega hulka suvikõrvits ja gnocchi, sega läbi, kuumuta veel hetk ja serveeri.

Soovi korral võid enne serveerimist lisada ka mozzarellakirsse.

reede, 12. aprill 2013

Lillkapsas tomatikastmes


Ma olin vahepeal ära unustanud kui head isetehtud tomatikastmed on... Lillkapsast, tomatist, sibulast ja maitseainetest saab kiire, tervisliku ja maitsva lõuna.

Vaja läheb:
kolmandik väiksemast lillkapsast, õisikuteks jaotatud, keedetud ja võis pruunistatud
1 tomat
pool sibulat
pool tl vürtsköömneid
purustatud musta pipart
õli praadimiseks

Pane tomat, sibul, vürtsköömned ja pipar blenderisse ning püreesta ühtlaseks.

Kuumuta pannil õli, pane tomatikaste hauduma ning lisa 1 dl vett. Hauta ca 5 minutit, kuni kaste on paksenenud. Sega hulka lillkapsaõisikud ning serveeri.

neljapäev, 11. aprill 2013

Kookosene valge šokolaad


Peamiselt kookosest koosnev valge tooršokolaad, imelihtne ja imehea :) Samas see "toor" seal nimetuses on minu jaoks natuke tinglik - reaalselt on nii vahtra- kui agaavisiirup ju mõlemad kuumtöödeldud. See ei muuda šokolaadi aga vähem maitsvaks :)


Vaja läheb:
3 klaasi kookoshelbeid
veerand klaasi magustajat (vahtrasiirup, agaavinektar)
1 tl vanilliekstrakti
1 tl apelsiniõie- või roosivett (soovi korral)
pisut meresoola


Püreesta kookoshelbed köögikombainis, kuni saad ühtlase õlise massi, lisa ülejäänud komponendid ja sega kõik ühtlaseks.

Suru mass kas vormidesse või mõnele taldrikule ja pane pooleks tunniks külmkappi. Toasoojas seistes muutub šokolaad pehmeks ja kreemjaks, seega on seda mõistlik külmas hoida.

Retsept on The Rawtarianilt.


kolmapäev, 10. aprill 2013

Pähkline kondenspiimakook


Nii lihtne, nii magus ja niiiii hea. Väga magus :) Aga seega piisas ka ühest väikesest tükist kohvi kõrvale ja päevane magusaisu oli rahuldatud.

Kuus koostisainet, viis magusat kihti, üks rammusam ja ebatervislikum kui teine, natuke aega ahjus ja siis tuleb lihtsalt kannatlikult oodata kuni kook on jahtunud, et saaks selle lahti lõigata. See ongi siinjuures kõige keerulisem :)  


Vaja läheb:
100 grammi sulatatud võid
150 grammi Digestive küpsiseid
50-100 grammi hakitud tumedat šokolaadi
1 purk magusat kondenspiima
100-200 grammi hakitud pähkleid, kookoshelbeid või mandlilaaste
100 grammi kuivatatud puuviljatükke, marju või rosinaid 


Kata nelinurkne ahjuvorm küpsetuspaberiga. Kuigi ma üldiselt küpsetuspaberikooke ei armasta (minu meelest jäävad servad koledad), siis selle koogi puhul on küpsetuspaberi kasutamine oluline, kuna kondenspiim küpseks muidu vormi külge.

Eelsoojenda ahi 170 kraadini. 


Purusta küpsised ning sega võiga ühtlaseks tainaks. Kata sellega vormi põhi. Puista põhjale šokolaaditükid ja kuivatatud puuviljad või marjad, vala peale purgitäis kondenspiima. Kõige peale laota pähklid või kookoshelbed.

Küpseta ca 30 minutit, kuni kondenspiim on kenasti karamelliseks küpsenud. 

Võta kook ahjust ning lase enne lahtilõikamist täielikult jahtuda. Veelgi parem on kook muuseas järgmisel päeval. Ning külmkapis säilib nädala-paar vähemalt. Kui enne otsa ei saa :)


pühapäev, 7. aprill 2013

Sinepine lõhesalat munaga


Mulle meeldivad rikkalikud ja toitvad salatid, ning eriti sellised, mille "kokkusegamine" võtab vaid mõne hetke :)

Vaja läheb:
ahjulõhe
kirsstomateid
mozzarellat
artišokisüdamikke
muna, pošeeritud
basiilikut
teralist dijoni sinepit
õli
musta pipart 


Laota taldrikule mozzarella, poolitatud tomatid, lõhetükid ja artišokid (praadisin need kergelt läbi, sest mul olid konserv, kus nad olid vees). Puista peale basiilikulehti ning pane kõige peale pošeeritud muna.

Kastmeks sega sinep, õli ja must pipar ning vala see salatile.

laupäev, 6. aprill 2013

Blondie valge šokolaadi kreemiga


Mahedamaitseline blondie on kaetud või-toorjuustu-šokolaadikreemiga.

Vaja läheb:
300 grammi tükeldatud valget šokolaadi
250 grammi võid
150 grammi peensuhkrut
4 muna
2 tl vanilliekstrakti
200 grammi jahu
pisut soola
150 grammi hakitud pekaani-, mets- või kreeka pähkleid
Kreemi jaoks:
100 grammi tuhksuhkrut
75 grammi toasooja võid
150 grammi külma toorjuustu
100 grammi tükeldatud valget šokolaadi 


Kuumuta ahi 170 kraadini.

Sulata šokolaad ja või veevannis. Lisa suhkur ja sega korralikult läbi. Lisa ükshaaval munad ja vanilliekstrakt ning klopi segu pidevalt. Sega hulka jahu, sool ja pähklid ning sega tainas ühtlaseks.

Tõsta segu küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ning küpseta 170 kraadi juures va 20-25 minutit.

Kreemi jaoks vahusta või ja suhkur. Lisa korraga kogu toorjuust ning vahusta vähemalt viis minutit, kuni kreem on kerge ja õhuline. Sega hulka sulatatud valge šokolaad (jäta paar lusikatäit kaunistamiseks). Kui blondie on jahtunud, kata see kreemiga, nirista peale ülejäänud sulašokolaad ning aseta kook serveerimiseni jahedasse.

neljapäev, 4. aprill 2013

Reisid ritta :)


teisipäev, 2. aprill 2013

Lõhesalat pestoga


Kevad hakkab järjest lähemale jõudma ja päike järjest rohkem paistma. Ühtlasi toovad mõlemad kaasa ka isu kergemate toitude, salatite ja suviste maitsete järele. Pestoga salat valmib kiirelt ning maitseb mõnusalt vahemereliselt.

Vaja läheb:
peotäis idusid
7-8 kirsstomatit, poolitatutd
pool mozzarellat, tükendatud
praetud vürtsikaid lõhetükke
2 spl värsket pestot
1 spl hakitud pähkleid 


Ja nagu öeldud, valmistamine on imelihtne :) Kata taldrik idudega, laota seejärel peale tomatid, mozzarella- ja lõhetükid, pesto ning pähklid.